Wybrane Materiały

piękne płyty granitowe

Kamień

WaterJet doskonale sprawdza się przy wycinaniu kamiennych elementów dekoracyjnych, napisów, skomplikowanych detali. Wykorzystywany jest m.in. przy tworzeniu mozaik podłogowych i ściennych czy wycinaniu elementów nagrobków. Cięcie strumieniem wody nie powoduje odprysków i odkształceń w granicie, pozostawiając idealnie gładkie krawędzie.

drewniane deski ułożone w fantazyjny wzór

Drewno

Technologia niezastąpiona podczas produkcji mebli, balustrad, podłóg czy drewnianych elementów dekoracyjnych. Wykorzystywana do cięcia litego twardego drewna, z którego umożliwia tworzenie bardzo skomplikowanych i finezyjnych wzorów - tam gdzie nie poradzi sobie tradycyjny frez.

białe płytki ceramiczne

Ceramika

Cięcie wysokociśnieniowym strumieniem wody sprawdzi się w płytkarstwie przy tworzeniu mozaik o skomplikowanych wzorach. Doskonale nadaje się do cięcia płytek ceramicznych i gresu, o wymiarze 3000 x 2000 mm. Używane także do formatowania i fazowania płytek.

kolorowe paski skóry

Skóra

Urządzenie WaterJet może przecinać również miękkie i delikatne materiały, takie jak naturalna skóra. Nie powoduje naruszenia jej właściwości, a także pozwala na przecięcie skóry bez strat na linii cięcia. Stąd chętnie wykorzystywany jest we współpracy z branżą odzieżową.

korkowe, okrągłe wycięte kółka

Korek

WaterJet umożliwia tworzenie precyzyjnych kształtów i otworów o średnicy nawet 1 mm. Dlatego też sprawdzi się przy tworzeniu uszczelnień z gumy czy korka.

rolka kompozytu weglowego

Kompozyt węglowy

Posiada niejednorodną strukturę składającą się z paru komponentów o różnych właściwościach. Cięcie kompozytu metodą Waterjet jest niezawodne i dokładne. Nie powoduje pękania, rozwarstwienia czy strzępienia materiału. Jednocześnie pozostawia krawędzie o satynowo-gładkim wykończeniu.

płyta hpl boazeria

HPL

HPL czyli laminat, który składa się z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą, prasowanego pod wysokim ciśnieniem. Charakteryzuje się niezwykłą twardością i wytrzymałością. Dzięki technologii WaterJet możliwe jest wycinanie w nim bardzo małych otworów i skomplikowanych kształtów – bez pyłu, ryzyka namoczenia, postrzępienia krawędzi. Dlatego też znajduje zastosowanie przy produkcji mebli i architektonicznych elementów dekoracyjnych lub konstrukcyjnych.

kawałek aluminium pokryty kroplami wody

Metal

Technologia WaterJet sprawdza się w przypadku cięcia materiałów wrażliwych terminicznie, np. aluminium. Przy tej metodzie nie występują naprężenia mechaniczne, ugięcia czy strefy wpływu ciepła. Wąska szczelina natomiast zapobiega przed stratami w materiale. WaterJet nadaje się do cięcia grubych blach – do 150 mm.

płyta kevlarowa

Beton

Cięcie wysokociśnieniowym strumieniem wody stosowane jest także w przypadku przycinania płytek betonowych, precyzyjnego wiercenia otworów w płytach betonowych czy tworzenia wzorów i finezyjnych detali w betonie architektonicznym. Po technologię WaterJet w swojej codziennej pracy sięgają architekci, inżynierowie i przedstawiciele branży budowlanej.

elewacja ze szkła

Szkło

Technologia WaterJet dostosowana jest do cięcia kruchych materiałów, takich jak szkło. Nie powoduje uszkodzeń mechanicznych, pęknięć czy odprysków, jednocześnie pozostawiając gładkie i równe krawędzie. Dzięki temu może być wykorzystywana przy tworzeniu witraży czy wycinaniu otworów i skomplikowanych wzorów dekoracyjnych. Nadaje się do cięcia szkła litego i warstwowego. Nie zalecana do cięcia szkła hartowanego.